
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Packaging | Bulk |
| Dielectric Material | |
| Mounting Style | |
| rohs status | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| equivalent series resistance esr | |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 37 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Lead Pitch | 28.5 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
